New York Post | 2023-12-13 | 00:22:55

Бен Рьотлисбергер се притеснява, че „Пътят на Стийлър“ е нещо от миналото.

В упрек, който ще отекне в Стоманения град, дългогодишният куотърбек на Стийлърс каза, че отборът вече не всява страх у опонентите по начина, по който го правеше през неговите 18 сезона в Питсбърг.

„Чувствам, че хората вече не се страхуват да играят с Pittsburgh Steelers“, каза 41-годишният Рьотлисбергер тази седмица в своя подкаст „Footbahlin“. „Може би традицията на Питсбърг Стийлърс е приключила. Може би трябва да се формира по нов начин, не знам.“

Язвителните коментари на двукратния победител в Super Bowl идват след две брутални домакински загуби без контузен титулярен куотърбек Кени Пикет, което доведе Стийлърс до равенство с пет други 7-6 отбора, които в момента се борят за последните два AFC места за заместващи символи.

Четири дни след загуба с 24-10 от Кардиналс с 2-10 на 3 декември, Стийлърс загубиха от 2-10 Пейтриътс с 3 на „Футбол в четвъртък вечер“.

При загубата от Нова Англия, Питсбърг се озова без таймаути през целия участък, след като трябваше да изгори един, преди четвърти и 1 куотърбек да се промъкне при 7:13 до края в четвъртата четвърт.

Ротлисбергер обвини до известна степен старши треньора Майк Томлин.

„В края на тази игра, ако имаме още един таймаут, имаме още един шанс“, каза Рьотлисбергер. „Не можете да си позволите през второто полувреме на игрите да изгаряте глупави таймаути и да ги нямате в края на играта. За мен това е лошо обучение.“

вижте също

Главният треньор на Стийлърс Майк Томлин гледа отстрани

Радио водещите от Питсбърг приключиха с Майк Томлин, треньор на Стийлърс

Стийлърс също бяха наранени от спорна дузпа за фалстарт срещу дългия снапър Кристиан Кунц на четвърто и 3

Ако Steelers — които уволниха офанзивния координатор Мат Канада миналия месец — победиха двата слаби отбора у дома, те щяха да изостанат с един мач от Ravens за водачеството на AFC North и номер 1 в схемата в конференцията.

Ротлисбергер говори за спазването на традициите, които са му предадени, и отбеляза „смяна на караула“ по отношение на начина, по който работят съвременните играчи, като например пускането на музика в съблекалнята.

Въпреки че смята, че защитата на Стийлърс е плашеща, той е особено притеснен от липсата на „твърдост“ на нападение и от всеки, който ще събере групата.

„Имате нужда от някой, който да се изправи в тази стая, при нападение, и да си каже „хей, това не означава да носиш черно и златно“, каза Рьотлисбергер.

Roethlisberger, шесткратен Pro Bowler, е пети в списъка на NFL за всички времена с подавания с 64 088 ярда и осми за всички времена с 418 подавания за тъчдаун.

Пикет е аут, след като претърпя операция за отстраняване на високо изкълчване на глезена и ще пропусне третия си пореден мач през 15-та седмица, като Мич Трубиски отново стартира наравно за масивния мач на Стийлърс срещу 7-6 Колтс в събота.

Въз основа на тайбрека, Steelers в момента са номер 6 в AFC, а Colts са номер 7.

Последният домакински мач на Стийлърс е срещу Бенгалс на 23 декември и те завършват с гостуване срещу Сийхоукс и Рейвънс.